6. Nancy Reagan (z domu Davis) urodziła się jako Ann Frances Robbins 6 lipca 1921 r. w Nowym Jorku. Nancy chciała być aktorką i nawet jeździła po kraju wraz z trupą aktorską. Występowała m.in. na Brodwayu, ale też w kilku filmach. W Hollywood przyjęła pseudonim Nancy Davis. Na planie filmu "Piekielne koty z marynarki" (1956) poznała swojego przyszłego męża, Ronalda Reagana. Wyszła za niego za mąż w 1952 roku. Obowiązki rodzinne zmusiły ją do porzucenia kariery aktorskiej. Nancy nie była bardzo aktywną Pierwszą Damą, ale mocno wspierała męża w ciężkich chwilach np. po nieudanym zamachu na jego życie w 1981 roku. Na początku prezydentury męża była bardzo krytykowana za zakupienie do Białego Domu zastawy z chińskiej porcelany za ponad 210 tys. dol. Mimo, że zakup został sfinansowany z pieniędzy sponsorów, sprawa rozgrywała się w czasach kryzysu ekonomicznego. Pani Reagan przywrócila modę na stanowisku Pierwszej Damy. Jej "kadencja" była bardzo stylowa i... droga. Jej liczne zakupy ubrań, biżuterii, ekskluzywnych prezentów były często obiektem krytyki. Miała niezbyt miły przydomek "Królowej Nancy", ponieważ dla zwykłego Amerykanina jej styl życia był niezrozumiały i zbyt bogaty. Z całą pewnością była jednak ogromnym wsparciem dla męża, również po latach jego prezydentury. Ronald Reagan zmarł w 2004 r. po wielu latach walki z chorobą Alzheimera. Nancy walczyła z rakiem piersi i w roku 1987 przeszła mastektomię. Nancy Reagan ma 87 lat.
7. Barbara Bush (z domu Pierce) urodziła się 8 czerwca 1925 roku w Nowym Jorku. W młodości była sportsmenką - doskonale pływała, grała w tenisa i jeździła na rowerze. Uwielbiała też czytać i często robiła to wraz z całą rodziną. Swojego przyszłego męża poznała w 1941 r., mając 16 lat, tuż przed tym, gdy George Bush pojechał na wojnę (brał udział w II wojnie światowej jako pilot). Para pobrała się w 1945 roku. Barbara urodziła szóstkę dzieci, w tym prezydenta George'a W. Busha i Jeba Busha, gubernatora stanu Floryda. Pierwszą Damą Barbara Bush została w 1989 roku i pełniła tę funkcję przez 4 lata. Była bardzo aktywną prezydentową. Prężnie działała w stowarzyszeniu historycznym Białego Domu, zbierała też fundusze na jego renowację. Znana ze swojej wielkiej miłości do zwierząt. Jest autorką książki dla dzieci o swoim ulubionym pupilku, spanielu Millisie. Jest założycielką Fundacji Barbary Bush na rzecz literatury.
8. Hillary Clinton (z domu Rodham) urodziła się 26 października 1947 roku w Chicago w rodzinie metodystów. Ukończyła prestiżowy Uniwersytet Yale (1973) i jest z wykształcenia prawniczką. Na studiach poznała swojego przyszłego męża, Billa Clintona. Pobrali się w 1975 roku. W 1976 roku zamieszkali w Little Rock w stanie Arkansas, gdzie Bill został prokuratorem generalnym. W 1979 r. , Clinton został gubernatorem tego stanu, a Hillary jego Pierwszą Damą. Od początku bardzo angażowała się w kampanie polityczne męża i choć początkowo była przeciwna dodaniu nazwiska "Clinton" do swojego imienia, w 1982 r. zmieniła zdanie. W 1992 roku włączyła się aktywnie w kampanię prezydencką Billa, udzielała razem z nim wywiadów i dała się poznać jako troskliwa żona i matka, ale też kobieta pracująca zawodowo, co bardzo spodobało się Amerykanom. W 1993 roku została Pierwszą Damą USA. Była postrzegana jako najbardziej otwarta kobieta na tym "stanowisku". W czasie prezydentury męża Hillary zajęła się sprawami służby zdrowia - była przewodniczącą narodowego programu ochrony zdrowia, który był zalążkiem późniejszej reformy. Angażowała się w propagowanie profilaktyki zdrowotnej wśród kobiet i dzieci, pomogła stworzyć Centrum Przeciw Przemocy wobec Kobiet oraz Departament Sprawiedliwości. Zajęła się także sprawą adopcji dzieci. Odbyła 79 podróży zagranicznych. Ciężko przeżyła aferę związaną z kochanką męża, Monicą Lewinsky (1998 rok). Wspierała jednak Billa i broniła go przed atakami polityków, mediów i zwykłych obywateli. W 2000 roku zaczęła swoją polityczną karierę. W 2001 r. została senatorem stanu Nowy Jork. Wspierała akcje wojskowe w Afganistanie i Iraku. Została senatorem na drugą kadencję w 2006 roku i jest nim do dziś. Hillary Clinton ubiegała się o nominację na kandydata na prezydenta USA z ramienia Demokratów, a jej rywalem był Barack Obama. W kampanii wspierał ją przez cały czas mąż.
9. Laura Bush (z domu Welch) urodziła się 4 listopada 1946 roku w Midland (Teksas). Ukończyła szkołę w tym samym mieście. Jako 17-latka przeżyła tragedię. Prowadząc samochód, straciła nad nim kontrolę, powodując wypadek, w którym zginął jej kolega. Swojego przyszłego męża poznała w 1977 roku na... grillu u znajomych. Po trzech miesiącach przyjęła oświadczyny George'a W. Busha i pobrali się jeszcze w tym samym roku. Para doczekała się córek-bliźniaczek (Barbary i Jenny), które przyszły na świat w 1981 roku. Do teraz Laura Bush jest jedyną Pierwszą Damą, która urodziła bliźnięta. W 1986 roku małżeństwo Bushów przeżywało poważny kryzys w związku z alkoholizmem George'a. Laura wspierała go w rzuceniu nałogu. W latach 1995-2001 George Bush był gubernatorem stanu Teksas, a Laura jego Pierwszą Damą. W tym czasie wspierała przedwsięwzięcia literackie, zdrowotne i edukacyjne. W 2001 roku została Pierwszą Damą USA. W czasie prezydentury męża wspierała działania na rzecz ochrony zdrowia kobiet i dzieci, propagowała edukację. Zajmowała się także sprawą afgańskich kobiet. Laura Bush jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych Pierwszych Dam USA. Czasopisma lifestylowe nagradzały ją za nienaganny wygląd i stroje. Podczas drugiej kadencji męża, od 2005 roku, zaczęła bardziej udzielać się na arenie międzynarodowej. Odwiedziła m.in. pięć krajów afrykańskich, wspierała organizacje walczące z AIDS. Laura znana jest z konserwatywnych poglądów. Sprzeciwia się aborcji i małżeństwom homoseksualnym.
Przeczytaj Kim jest Pierwsza Dama USA?