
Zełenski zdradził, kiedy spotka się z przedstawicielami Trumpa w Kijowie
Prezydent Wołodymyr Zełenski przekazał, że "w tym tygodniu do Ukrainy przybędzie kilku ważnych przedstawicieli zespołu prezydenta Donalda Trumpa, jeszcze przed Monachijską Konferencją Bezpieczeństwa. - Następnie odbędzie się konferencja w Monachium, gdzie dojdzie do szeregu spotkań, w tym z wiceprezydentem USA (J.D. Vance’em) - powiedział Zełenski podczas konferencji prasowej z Nadią Calvino, prezeską Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI).
Dziś ważne jest, aby skupić się na praktycznej pracy zespołów ukraińskiego i amerykańskiego, na wspólnej wizji głównych spraw. Oczywiście mogą istnieć różne opinie, ale (powinna istnieć) wspólna wizja w kluczowych kwestiach - jak powstrzymać Putina i jak dać Ukrainie gwarancje bezpieczeństwa.
- zaznaczył prezydent Ukrainy.
Zełenski jedzie na Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa
W piątek (7 lutego) Andrij Jemak, szef kancelarii głowy państwa, powiadomił, że Wołodymyr Zełenski będzie przewodniczył ukraińskiej delegacji na Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa, gdzie przedstawi stanowisko Ukrainy w sprawie zakończenia wojny z Rosją oraz wizję trwałego pokoju.
Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa odbędzie w dniach 14-16 lutego. Jest to doroczne międzynarodowe spotkanie szefów państw, rządów i organizacji międzynarodowych, a także ministrów, parlamentarzystów, wysokich stopniem wojskowych oraz przedstawicieli, nauki, społeczeństwa obywatelskiego, biznesu i mediów. Odbywa się co roku w lutym, pierwszą edycję zorganizowano w 1963 r.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zapytali Amerykanów, czy są zadowoleni z Donalda Trumpa. Odpowiedź jest jasna!
Polecany artykuł: