Putin ma ZESPÓŁ ASPERGERA? Naukowcy: Rozwój neurologiczny Putina został zakłócony w dzieciństwie

2015-02-05 15:36

Wygląda na to, że naukowcy z Pentagonu odkryli tajemnice zawiłej psychiki Władimira Putina. Według specjalistów, rosyjski przywódca cierpi na zespół Aspergera, polegający na zaburzeniach autystycznych mających wpływ na podejmowane przez niego decyzje.

Wiele wskazuje na to, że naukowcom z Pentagonu udało się wyjaśnić niewyjaśnione. Wgłębiając się w psychikę Putina stwierdzili, że za jego decyzjami stoją zaburzenia neurologiczne. Analiza ruchów, zachowań i mimiki wskazuje na to, że Putin cierpi na zespół Aspergera, czyli rodzaj autyzmu, który wpływa na podejmowane przez niego decyzje - czytamy na tvn24.pl.

W dokumencie cytowany jest m.in. dr Stephen Porges z uniwersytetu w Karolinie Północnej, który stwierdza, że zachowania i mimika Putina udowadniają, że w niektórych sytuacjach społecznych wykazuje postawę obronną. Najbardziej widocznym jest gest ściskania kciuka, który u dorosłych cierpiących na zaburzenia neurologiczne jest tym samym co ssanie kciuka przez dzieci w sytuacjach lękowych.

- Rozwój neurologiczny Putina został znacznie zakłócony w dzieciństwie - napisała w raporcie Brenda Connors, ekspertka w dziedzinie analizy wzorców zachowań z Naval War Collage w Newport w stanie Rhode Island. Wszystko wskazuje więc na to, że to trudne dzieciństwo, w którym znaczną rolę odegrał surowy ojciec, wpływa na dzisiejsze, często nielogiczne decyzje Putina.

Zobacz: Putin dopuścił się LUDOBÓJSTWA?! Ukraińcy chcą przedstawić DOWODY zbrodni!

Naukowcy zaznaczyli jednak, że nie są w stanie poprzeć swoich tez żadnymi dowodami, ponieważ nie mieli możliwości wykonania tomografii komputerowej mózgu Putina - czytamy na tvn24.pl.

Obsesyjne zainteresowania

Analizując główne objawy zespołu Aspergera nie da się ukryć, że niektóre elementy idealnie pasują do postaci Władimira Putina. Przy tym schorzeniu dochodzi do upośledzenia umiejętności społecznych. Osoba taka ma problemy z przystosowaniem się do otaczających ją zmian. Pragnie mieć wszystko pod kontrolą i żyć w świecie uporządkowanym według jej zasad. Próba zmiany tego stanu powoduje dużą frustracje i agresję. Charakterystyczną cechą jest też obsesyjne i często ekscentryczne zainteresowanie jakimś tematem. Jednocześnie wykazują brak zainteresowania innymi sprawami z ich otoczenia. Są to często osoby oziębłe, egocentryczne i ekscentryczne.

Więcej o zespole Aspergera dowiesz się tutaj.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają