W całej Europie obchodzimy dziś dzień walki z handlem ludźmi, dlatego warto dowiedzieć się, kto pada ofiarom bezdusznych handlarzy i jak ustrzec się oszustów.
Najpowszechniejszą formą handlu ludźmi jest seksualne niewolnictwo. Ale przestępcy coraz częściej wyłudzają też u swoich ofiar umowy czy świadczenia, a nawet zmuszają do żebrania. Dlatego policja apeluje, żeby bardzo dokładnie przyglądać się każdej ofercie pracy. Szczególnie jeśli wydaje się ona wyjątkowo kusząca, a warunki nie do końca są jasne.
Liczby mówią wprost - najczęściej handlarzom udaje się zwerbować osoby, które są w trudnej sytuacji życiowej. Oszuści kuszą ich możliwością zarobienia dużych pieniędzy i wyjścia z kłopotów finansowych.
Gdzie mogą zgłosić się ofiary handlu ludźmi? W ramach obchodów Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi utworzoną w Wydziale do Walki z Handlem Ludźmi BSK KGP, skrzynkę e-mailową: [email protected]. Utworzono też specjalny numer infolinii: 664 974 934, pod którym można przekazać informacje dotyczące zarówno handlu ludźmi, jaki i pedofilii czy pornografii dziecięcej.
ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail