FILIPINY - w Wielki Piątek odbywa się słynna na całym świecie procesja, podczas której ochotnicy biczują się, a niektórzy na koniec są przybijani do krzyża.
BUŁGARIA - po mszy ŚW. o północy w nocy z soboty na niedzielę, skorupkę jajka pomalowaną na czerwono, rozbija się o mur kościoła. Ten, kogo jajko przetrwa bez stłuczki stukanie z innymi jajkami, zapewni sobie powodzenie na cały rok.
HISZPANIA - Wielkanoc obchodzona jest tu bardzo uroczyście i z wielkim przepychem. W Wielkim Tygodniu przez ulice miast i wsi
przechodzą liczne procesje. W Niedzielę Wielkanocną organizowane są przedstawienia i pokazy tańca.
AUSTRIA - od Wielkiego Czwartku do Niedzieli po wsiach i miasteczkach chodzą chłopcy, hałasując drewnianymi grzechotkami. To
symbol dzwonów, które zgodnie z tradycją poleciały do Rzymu, by wrócić dopiero w pierwsze dzień świat. Kiedy dzwony już powrócą, młodsze dzieci zaczynają szukanie wielkanocnych koszyczków ze słodkościami. W miastach i na wsiach rozstawiają się wielkanocne jarmarki.
LIBAN - dzieci stukając się jajkami, walczą o to, które z nich będzie miało szczęście aż do następnych świat. Wypieka się też
semoliny, czyli małeciasteczka wypełnione farszem z daktyli lub orzeszków pistacjowych.
NIEMCY - głównym symbolem świąt jest zajączek. W domach i ogródkach czekoladowych zajączków i jajek szukają najmłodsi członkowie rodziny. Kolorowymi jajkami obwiesza się młode gałązki z zielonymi listkami. W Wielki Czwartek, zwany tu Zielonym Czwartkiem jajka maluje się na zielono.
SZWECJA - w ostatnie dni Wielkiego Tygodnia dziewczęta i chłopcy przebierają się za wiedźmy i składają wizyty sąsiadom. Rozdają specjalnie dekorowane na tę okazję kartki, laurki i listy wielkanocne. W zamian dostają słodycze.