Wizyta Kard. Dziwisza: WSZYSTKO JEST ZAPIĘTE NA OSTATNI GUZIK

2012-06-17 8:00

Już za dwa tygodnie do Stanów Zjednoczonych przybędzie z wizytą  kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, były osobisty  sekretarz papieża Jana Pawła II. O jego wizycie opowiada nam dziś jeden z organizatorów wizyty, ks. Mirosław Król, proboszcz parafii św.  Teresy z Linden, NJ


"Super Express": - Jest ksiądz głównym organizatorem wizyty kardynała  Dziwisza w USA...

Ks. Mirosław Król: - Raczej nazywałbym tę funkcję "koordynatorem  wizyty". Wielu kapłanów i ludzi świeckich współpracuje przy  zorganizowaniu tych duszpasterskich odwiedzin ks. kardynała. Owszem, w  celu dobrej organizacji potrzeba, aby całościowy program był logiczny  i praktyczny. Każdy punkt programu jest najpierw konsultowany z biurem  księdza kardynała, głównie z jego osobistym sekretarzem ks. dr.  Tomaszem Szopą, i zatwierdzany przez księdza kardynała. Myślę, że  jesteśmy w tej chwili na etapie, gdzie wszystko już jest zapięte na  ostatni guzik.   

Jaki jest cel wizyty kardynała Dziwisza w USA?

- Ksiądz kardynał przylatuje, aby przede wszystkim spotkać się z  Polonią naszej metropolii i archidiecezji Detroit. Otrzymuje on wiele  zaproszeń z całego świata, ale wiemy jak bardzo jest zajęty w swojej  archidiecezji krakowskiej, jako jej pasterz, a także zaangażowany w  prace wielu komisji watykańskich i przy Episkopacie Polski. Jest więc  dla nas wielką radością i zaszczytem, ze odpowiadając na zaproszenie  biskupów poszczególnych diecezji przylatuje, aby z nami się spotkać i  wspólnie modlić. Przy okazji tej wizyty ksiądz kardynał pragnie  zainicjować działalność Fundacji Błogosławionego Jana Pawła II "Nie  lękajcie się" w USA, której celem będzie wsparcie budowy Centrum Jana  Pawła II w Krakowie - Łagiewnikach.   

- Czym zajmuje się centrum Jana Pawła II?

- Centrum to już powstaje a będzie się na nie składać kompleks  zabudowań, które maja służyć celom kultowym, ale także kształcenia i  wspierania młodzieży, formacji rodzin i pielęgnowaniu nauczania i tego  wszystkiego, co wiąże się z osobą naszego Wielkiego Rodaka. Będzie  przypominało ten pontyfikat i wielkie dziedzictwo, które nam  pozostawił w swoim testamencie Polski Papież. I tak pięknie się  składa, że znajdować się ono będzie zaraz obok Sanktuarium Bożego  Miłosierdzia w Łagiewnikach.   

- Jak będzie można spotkać się w księdzem kardynałem?

- Okazji do spotkań z kardynałem Dziwiszem będzie wiele. Jak wynika z  programu, odprawi on trzy msze święte, na które może przyjść każdy.  Takie msze odbędą się w Passaic (diecezja Paterson), w Immaculate  Conception Center, (diecezja Brooklyn) i w Linden, (archidiecezja  Newark). 30 czerwca, w Douglaston (Queens) bezpośrednio po mszy  świętej odbędzie się kolacja z księdzem kardynałem, a 1 lipca po mszy  świętej w parafii Matki Bożej Różańcowej w Passaic będzie miał miejsce  bankiet na cześć Honorowego Gościa w Royal Manor w Garfield. Każdy też  będzie mógł wziąć udział we mszy świętej w parafii św. Teresy w Linden  8 lipca o godz. 10:30, gdzie najpierw odbędzie się procesja z  relikwiami bł. Jana Pawła II. Bilety na kolacje 7 lipca w Douglaston  są do nabycia w polonijnych parafiach diecezji Brooklyn a na bankiet w  Garfield w parafii św. Teresy w Linden, M. B. Różańcowej w Passaic,  NSPJ w Wallington, św. Kazimierza w Newark i Matki Bożej z Góry Karmel  w Bayonne.    


W czasie tej wizyty księdza kardynała Dziwisza chcemy jeszcze raz podziękować Panu Bogu za wielki pontyfikat polskiego papieża. Chcę podkreślić, ze jakikolwiek dochód z bankietów, czy tez ofiary  dobrowolnie składane na "Friends of Bl. John Paul II Foundation" będą  w całości przeznaczone na budowę powstającego w Krakowie Centrum Jana  Pawła II.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają