Egzamin gimnazjalny 2014. Arkusze, pytania, odpowiedzi... 380 tysięcy uczniów 23 kwietnia NAPISAŁO PIERWSZY EGZAMIN [SĄ ODPOWIEDZI!!!]

2014-04-23 15:14

Egzamin gimnazjalny 2014 zaczął się na dobre, a na Se.pl mamy już ARKUSZE i ODPOWIEDZI. Najpierw gimnazjaliści zasiedli do egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej. W czwartek 24.04.2014 379 tysięcy uczniów gimnazjów będzie zdawało również część przyrodniczą i matematykę. Egzaminów gimnazjalnych nie można nie zdać, ale od liczby uzyskanych punktów będzie zależało, czy uda się dostać do wybranej szkoły średniej.

Arkusze i odpowiedzi opublikujemy w dzień egzaminu

TU SĄ ARKUSZE I ODPOWIEDZI:

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 WOS: ODPOWIEDZI - TU ZNAJDZIESZ WYNIKI, POPRAWNE ODPOWIEDZI, POPRAWNE ROZWIĄZANIA, ROZWIĄZANIA

 

TU JEST RELACJA NA ŻYWO:

Egzamin gimnazjalny 2014 NA ŻYWO. ARKUSZE i ODPOWIEDZI z HISTORII i WOS. ROZPRAWKA "Czy ciekawość ułatwia czy utrudnia życie"

 

W se.pl arkusze egzaminacyjne będziemy publikowali jak najszybciej. Radzimy zaglądać na strony se.pl, by sprawdzić pytania i przekonać się, czy udzieliście poprawnych odpowiedzi.

ZOBACZ: Wszystkie arkusze egzaminów gimnazjalnych 2013 i 2012. oststni czas na powtórkę!

Egzamin gimnazjalny 2014: część humanistyczna

W środę, 23. kwietnia egzaminy z części humanistycznej rozpoczną się o godz. 9 egzaminem z historii i wiedzy o społeczeństwie, który dla większości uczniów potrwa 60 minut. Niepełnosprawni, np. mający zaświadczenie o dysleksji, będą pisali dłużej, podobnie w następnych dniach. Po godzinnej przerwie, o godz. 11 zacznie się egzamin z języka polskiego, który zazwyczaj potrwa półtorej godziny.

Egzamin gimnazjalny 2014: część matematyczno-przyrodnicza

Egzamin z przedmiotów przyrodniczych rozpocznie się w czwartek 24. kwietnia. o godzinie 9 i w wersji podstawowej będzie trwał godzinę. Następnie gimnazjaliści udadzą się na godzinną przerwę. O godzinie 11:00 odbędzie się egzamin z matematyki, który potrwa 90 minut.

Egzamin gimnazjalny 2014 - egzamin z języka obcego nowożytnego

W piątek, 25. kwietnia, o godzinie 9, rozpocznie sie egzamin z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. Poziom rozszerzony uczniowie oststnich klas gimnazjów napiszą o godzinie 11.

Dyslektycy mają lepiej?

Wieść o ułatwieniach podczas egzaminów powoduje, że zaświadczenie o dysleksji ma już chyba co drugi uczeń. Dziwne, że placówki oświatowe nie biją na alarm wobec tak szybko szerzącej się przypadłości.

W przypadku uczniów, którym przysługuje takie uprawnienie, czas egzaminu zostaje przedłużony o:

45 minut - podczas egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego i matematyki

30 minut - podczas języka obcego na poziomie rozszerzonym

20 minut - podczas egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie, egzaminu z przedmiotów przyrodniczych oraz egzaminu z języka obcego na poziomie podstawowym.

Co roku powtarza się ten sam scenariusz, uczniowie tuż przed egzaminem zaczynają zastanawiać się nad tym co ich czeka i jakie tematy pojawią się na egzaminie. Jedni stawiają na to, że na egzaminie z polskiego pojawią się tematy związane z patronem danego roku, a inni, że to czym teraz żyje świat. Warto przyjrzeć się tym tematom, które już były w poprzednich latach. One nie powinny już się pojawiać. Czego więc nie będzie na egzaminie gimnazjalnym?

Co będzie na egzaminie gimnazjalnym, a czego nie?

W zeszłym roku gimnazjaliści zmagali się z „Potopem” i utworami Jana Kochanowskiego. Nie było więc łatwo. Rok wcześniej uczniowie zajmowali się „Zemstą”. Prawdopodobnie tych dzieł już nie będzie w tym roku, ale kto wie co wymyśli komisja?

Żeby dobrze napisać wypracowanie warto znać podstawy historyczne poszczególnych epok, np. romantyzmu, pozytywizmu. Kilka informacji o autorze książki czy wiersza też jest przydatnych. I chociaż do napisania egzaminu wystarczy analiza podanego fragmentu tekstu, to lepiej znać całość utworu. Zawsze to lepiej i pokazuje sprawdzającemu, że gimnazjalista jednak przeczytał lekturę.

Najważniejsze, by do egzaminu gimnazjalnego podejść spokojnie i bez stresu. To co prawda bardzo ważny egzamin, ale zdenerwowanie nigdy nikomu nie pomogło, a może tylko zaszkodzić!

Zobacz: Egzamin gimnazjalny 2014: SĄ PRZECIEKI. Adam Mickiewicz na Polskim, BĘDZIE TRUDNO!

Polub nas na Facebooku

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki