Rodzice doskonale znają „NIE nowotworom u dzieci” i bezpłatne badania profilaktyczne USG na pokładzie mobilnej kliniki. Ponad 400 rodzin mieszkało już w Domu Ronalda McDonalda, który Fundacja zbudowała 5 lat temu przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. To całkowicie bezpłatne, prowadzone przez zespół Fundacji miejsce, w którym w czasie choroby dziecka rodzice mogą mieszkać. Pokoje oferowane są bliskim najdłużej hospitalizowanych dzieci, czyli onkologicznych, kardiologicznych, neonatologicznych z najdalszych w stosunku do szpitala miejsc.
Fundacja właśnie buduje drugi Dom, który stanie w kampusie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zanim powstał Dom w Krakowie, Fundacja stworzyła w 2009 roku w partnerstwie z Instytutem „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, program Pokoju Rodzinnego Ronalda McDonalda. Pokój, to dom poza domem w czasie choroby dziecka, ale na terenie szpitala.
Setki tysięcy gości, setki tysięcy filiżanek kawy, tysiące prań, 6 wymienionych pralek, codzienna opieka 365 dni w roku Koordynatorek nad komfortem i dobrymi emocjami gości. Z okazji 10. urodzin Pokój przeszedł gruntowany remont, podczas którego m.in. wymieniono kuchnię, meble w salonie, zmieniono układ łazienki oraz pralni.
Z doświadczeń pierwszego Pokoju Fundacja skorzystała tworząc w 2015 roku ideę całego nowego szpitala dziecięcego, z opieką skoncentrowaną na całej rodzinie. Szpital Pediatryczny WUM, z racji, że powstawał od podstaw, jest pierwszym na świecie w całości objętym opieką Fundacji, z Pokojami Rodzinnymi na każdym z oddziałów i z łóżkami dla mamy lub taty przy każdym łóżku małego pacjenta.
Misję „Aby rodzina mogła być razem” wspiera w Pokojach Rodzinnych blisko 700 wolontariuszy rocznie.