- Dzieci w tym wieku nie mają jeszcze świadomości, jakie są skutki złego odżywania. Ważne jest, aby od początku pokazywać im, jak ważna jest rola warzyw i owoców oraz aktywności fizycznej na co dzień - mówi Kamila Makówka z fundacji BOŚ i dodaje, że program ma uchronić dzieci przed otyłością i jej konsekwencjami.
Grunt to zdrowe żywienie
Dzieci pod czujnym okiem nauczycielek - Anny Grzeszczak, Agnieszki Załęskiej oraz Katarzyny Zaręby - uczyły się, jak sadzić warzywa oraz jak je podlewać. Dowiedziały się także, czym jest piramida zdrowego żywienia i co powinno się w niej znaleźć.
Akcja "Aktywnie po zdrowie" prowadzona jest w trzech odsłonach tematycznych: jesień, zima oraz wiosna. Wiosną największy nacisk położony jest na ćwiczenia fizyczne i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.
Koniec z nadwagą
Program "Aktywnie po zdrowie" to odpowiedź na problem otyłości oraz nadwagi dzieci, która dotyczy już co piątego ucznia. - Program ma uchronić dzieci przed niebezpiecznymi skutkami nadwagi oraz otyłości, jak miażdżyca, cukrzyca, choroby układu krążenia, a także kręgosłupa i stawów - podsumowuje Kamila Makówka.
W programie uczestniczy 1100 szkół z całej Polski.