Gdy brakuje DHEA

2009-11-19 3:02

Hormon DHEA produkowany jest w nadnerczach. Jego produkcja osiąga szczyt we wczesnej dorosłości, a wraz z biegiem lat zaczyna spadać. Niestety, gdyż DHEA korzystnie wpływa na pracę organizmu i na nasz wygląd.

W ośrodkach naukowych wykazano, że hormon ten dobrze robi sercu i całemu układowi krążenia, znacznie zmniejsza ryzyko cukrzycy, zapobiega wysokiemu poziomowi cholesterolu we krwi, otyłości i osteoporozie. Ponadto oddala ryzyko choroby Parkinsona i Alzheimera, a więc schorzeń typowych dla podeszłego wieku. Badania zdają się potwierdzać, że DHEA może zapobiegać stanom depresyjnym. A to dlatego, że DHEA odpowiada też za poziom nastroju. Zaburzenia w jego wydzielaniu mogą przyczyniać się także do rozwoju wielu innych chorób psychicznych.

Dlatego, zdaniem lekarzy, gdy poziom tego hormonu drastycznie się zmniejsza, wskazane jest podawanie uzupełniające DHEA. Oczywiście pod kontrolą lekarza. Kuracja DHEA powinna się odbywać pod okiem endokrynologa lub po zasięgnięciu porady farmaceuty. Efekty są zazwyczaj widoczne już po miesiącu. DHEA dodaje też sił oraz wigoru. Wyraźnie poprawia wygląd skóry: staje się ona jędrniejsza.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze artykuły