Atak migreny dla wielu oznacza jeden, dwa dni wyjęte z życia. Osoby, które nigdy nie cierpiały na ten rodzaj bólu często nie są w stanie wyobrazić sobie, że głowa może boleć tak bardzo. Należy pamiętać, że migrena to nie tylko intensywny ból głowy, który nie przechodzi nawet podczas snu, ale to również wymioty, światłowstręt, omdlenia. Szczególnie niebezpieczne są migreny z aurą Aura migrenowa objawia się mroczkami przed oczami i zaburzeniami widzenia.
Zobacz także: Czy WITAMINA D przyhamuje ekspansję koronawirusa? Całkiem możliwe
Jak radzić sobie z bólami migrenowymi?
Tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Osoby cierpiące na migreny potrafią wypracować własne metody radzenia sobie z bólem. Na rynku jest wiele środków przeciwbólowych dedykowanych migreną, jednak nie zawsze są one skuteczne. Co ważne, zwykłe tabletki przeciwbólowe, nawet te najmocniejsze, nie pomagają na ten rodzaj bólu. Ulgę przynoszą natomiast chłodzące plastry, które można przykleić na czoło. Ból co prawda nie zostanie zmniejszony ale będzie łatwiejszy do zniesienia.
Sprawdź również: Jak obniżyć poziom cukru? Pomoże olej ze starożytności
Skutecznym rozwiązaniem przy migrenie może być kilka kroków, które pomogą zredukować ból. Wstając rano z atakiem migrenowym przed wszystkim należy zjeść śniadanie, najlepiej pożywne. Należy unikać cukrów prostych, białego pieczywa i słodkich napojów. Podczas migreny powinno się również zadbać o odpowiednie nawodnienie. Po takim śniadaniu warto przyjąć środek przeciwbólowy, takie który na nasz organizm działa najlepiej i spróbować się położyć. Pomieszczenie powinno być czyste i przewietrzone. Unikajmy silnego światła i głośnych dźwięków. W przypadku słabszych ataków warto zmusić organizm to umiarkowanego wysiłku jak spacer czy delikatne ćwiczenia. Dotlenienie często redukuje ból i pomaga w walce z migreną.