Diagnostyka koronawirusa ma nową twarz! Szpital otrzymał specjalną maszynę

i

Autor: Materiały prasowe Diagnostyka koronawirusa ma nową twarz! Szpital otrzymał specjalną maszynę

Automat wykryje koronawirusa! Polski szpital dysponuje już nowoczesną technologią!

2020-04-23 8:39

System FilmArray 2.0 jest przeznaczony do wykrywania wirusów i bakterii w próbkach klinicznych i potrafi zdiagnozować SARS-CoV2. Ten diagnostyczny gigant właśnie trafił w ręce Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

FilmArray 2.0 jest dziełem firmy BioMerieux, to automat do diagnostyki in vitro (IVD). Samo urządzenie jest w dużej mierze bezobsługowe, a to ważne, bo nie wymaga budowy specjalistycznych laboratoriów w celu przetworzenia próbki i otrzymania wyników. Poza tym, gwarantuje minimalizację ryzyka zakażenia pracowników z laboratorium, którzy będą opracowywać próbki.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Jak informują władze miasta, korzystanie z maszyny nie obliguje do spełnienia kryteriów dla pracowni Biologii Molekularnej, co jest konieczne w klasycznej metodzie badań.

Nowy rozdział dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego?

Okazuje się, że urządzenie, oprócz SARS-CoV2, wykrywa też szereg innych patogenów. A zatem możliwości diagnostyczne szpitala znacznie wzrosły.

Oprócz SARS-CoV-2 urządzenie wykrywa setki innych patogenów. Wśród nich dróg oddechowych, sepsy, jelitowe, płynu mózgowo-rdzeniowego czy zakażenia dolnych dróg oddechowych. Dzięki szerokim możliwościom diagnostycznym Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu pozyskał narzędzie dające możliwość bardzo szybkiego diagnozowania chorego

- czytamy w przesłanym komunikacie.

Opole się rozkręca? W sumie cztery takie maszyny!

Jak informuje rzecznik prasowa Katarzyna Oborska-Marciniak, w sumie miasto planuje przekazać szpitalowi cztery tego typu maszyny. Planowany efekt? Znaczny wzrost bezpieczeństwa, zarówno wśród opolan, jak i samych diagnostów i lekarzy.

Miasto ma także wziąć na siebie organizację specjalnego miejsca, sali, w której będzie można przeprowadzać badania. Odbędzie się transfer systemów mobilnych ścianek - z CWK (Centrum Wystawienniczo Kongresowe) do szpitala.

- Łączny koszt sprzętu, urządzenia i testy, które planujemy przekazać USC (Uniwersytecki Szpital Kliniczny - red.) to kwota 1,5 mln - podaje rzecznik UM.

Super Raport 22 IV (goście: Girzyński, Senyszyn)

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki