Aplikacja- Kwarantanna domowa

i

Autor: pixabay Aplikacja- Kwarantanna domowa

Przekaż naukowcom swoje opinie o IZOLACJI SPOŁECZNEJ w dobie epidemii

2020-08-30 13:20

Zespół badawczy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza do uczestnictwa w badaniach, których celem jest „Sprawdzenie Państwa opinii na temat komunikatów zachęcających do izolowania się społecznego w trakcie pandemii COVID-19”. Można przysłużyć się nauce i wygrać... 200 złotych.

Ankieta online jest anonimowa. Wśród jej uczestników przewidziana jest nagroda – spośród osób biorących udział w badaniu zostanie wylosowana osoba, która otrzyma dwie stówki. Wówczas trzeba będzie jednak się spersonalizować. Przy okazji można dowiedzieć się, czym jest „izolacja społeczna”, bo to pojęcie nie do końca jest wszystkim znane. Kierownik naukowy tych badań, psycholog społeczny dr Dariusz Drążkowski przypomina, że za „izolację społeczną” w czasie epidemii SARS-CoV-2/COVID-19 uznaje się:• unikanie spotkań towarzyskich i rodzinnych,• unikanie tłumów, zatłoczonych miejsc, środków komunikacji publicznej,• zaniechanie wychodzenia do miejsc publicznych, w których możliwy jest kontakt z dużą liczbą osób (np. restauracje, kluby, centra handlowe, kina, uroczystości kościelne, baseny, siłownie),• ograniczenie wyjścia z domu do tych miejsc, które są konieczne (np. praca, sklep spożywczy, lekarz) lub nie wiążą się z koniecznością kontaktu z innymi ludźmi niż domownicy (np. wyjścia do lasu, parku).

– Do udziału w badaniu serdecznie zapraszamy osoby o zróżnicowanych opiniach i podejściu wobec pandemii COVID-19 i do społecznego izolowania się w trakcie pandemii, a więc osoby ograniczające kontakty społeczne. Udział ich w badaniu jest ważny, gdyż może pomóc w walce z ograniczeniem pandemii COVID-19 – zaprasza dr Drążkowski.

Choć epidemia w Polsce trwa już od ponad pół roku, to nadal mylimy kwarantannę z nadzorem sanitarnym. KWARANTANNA dotyczy to osób zdrowych mających bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Do niedawna sprowadzała się do przebywania we własnym mieszkaniu przez 14 dni (od niedawna przez 10). Osobie poddanej kwarantannie nie wolno opuszczać mieszkania, ani też nikt do niej nie może przychodzić. NADZÓR SANITARNY (epidemiologiczny) odbywa się w porozumieniu ze służbami sanitarnymi po wywiadzie epidemiologicznym. Obejmuje się nim osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną, ale np. pracowały w tym samym budynku. Prewencyjnie zaleca się monitorowanie stanu zdrowia takiej osoby poprzez pomiary temperatury 2 razy dziennie, a także ograniczenie spotkań, w miarę możliwości pozostanie w domu i przejście na pracę zdalną.

Nowe oblicze szkoły od 1 września

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Najnowsze artykuły