ciąża

i

Autor: East News

Trzeci trymestr ciąży - to dzieje się z ciałem kobiety. Wyjaśnia fizjoterapeutka uroginekologiczna

2019-12-01 10:26

Jak wygląda trzeci trymestr ciąży? To chyba najtrudniejszy etap dla ciężarnej. Powiększająca się macica, przyczynia się do wielu dolegliwości, które mogą poważnie utrudniać życie kobiecie. Fizjoterapeutka uroginekologiczna, Katarzyna Piotrowska szczegółowo opisała na Instagramie, jakie zmiany zachodzą w ciele kobiety w trzecim trymestrze ciąży.

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Oczekiwanie na przyjście dziecka pochłania niemal każdą wolną chwilę kobiety. Jednak warto pamiętać, że ciąża to nie tylko czas, kiedy przygotowujemy wyprawkę dla maluszka, ale przede wszystkim to czas ogromnych zmian, które zachodzą w naszym ciele - w końcu w brzuchu musi się znaleźć miejsce dla rosnącej macicy! Fizjoterapeutkę uroginekologiczna, Katarzyna Piotrowska an swoim Instagramie zamieściła obraz przedstawiający ciało kobiety w trzecim trymestrze ciąży od środka. "Twoje ciało aktualnie wykonuje ogromną pracę. Powiem Wam szczerze, że dostaję drgawek, jak słyszę określenia URLOP MACIERZYŃSKI lub CIĄŻA TO NIE CHOROBA. Może nie choroba, ale na pewno stan wyjątkowy organizmu" - pisze fizjoterapeutka i wyjaśnia, co dzieje się z ciałem ciężarnej w ostatnich miesiącach ciąży. "Dno macicy wyczuwalne jest na różnych poziomach w kolejnych miesiącach ciąży. Wraz z końcem 9. miesiąca znacznie powiększona macica uciska przeponę - zadyszka przy drugim schodku. Zwróć uwagę, jak macica przesuwa do góry nasze narządy, wątrobę, żołądek, jelito. Więzadła obłe mogą dawać dolegliwości w okolicy pachwin, a napięte mięśnie czworoboczny lędźwi i biodrowo-lędźwiowy poprzez przesunięcie środka ciężkości do przodu może dać dolegliwości w okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Pęcherz jest "skompresowany" przez macicę dlatego tak często musisz chodzić do toalety. Obciążone dno miednicy może skutkować hemoroidami i zaparciami" - tłumaczy Katarzyna Piotrowska.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Trzeci trymestr - widok od środka :) Twoje ciało aktualnie wykonuje ogromną pracę. Powiem Wam szczerze, że dostaję drgawek jak słyszę określenia URLOP MACIERZYŃSKI lub CIĄŻA TO NIE CHOROBA. może nie choroba, ale na pewno stan wyjątkowy organizmu. Przy odrobinie anatomii może temat się delikatnie rozjaśni dlaczego. Dno macicy wyczuwalne jest na różnych poziomach w kolejnych miesiącach ciąży. Wraz z końcem 9. miesiąca znacznie powiększona macica uciska przeponę - zadyszka przy drugim schodku. Zwróć uwagę jak macica przesuwa do góry nasze narządy, wątrobę, żołądek, jelito. Więzadła obłe mogą dawać dolegliwości w okolicy pachwin, a napięte mięśnie czworoboczny lędźwi i biodrowo-lędźwiowy poprzez przesunięcie środka ciężkości do przodu może dać dolegliwości w okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Pęcherz jest "skompresowany" przez macicę dlatego tak często musisz chodzić do toalety. Obciążone dno miednicy może skutkować hemoroidami i zaparciami. Jak sobie poradzić z tymi dolegliwościami? To temat kolejnego postu A jak minął lub mija Ci trzeci trymestr? 1) wątroba 2) woreczek żółciowy 3) sieć większa 4) okrężnica wstępująca 5 i 12) więzadła obłe macicy lewe i prawe 6) segment dolny 7) pęcherz 8 ) żołądek 9) okrężnica poprzeczna 10) róg macicy lewy 11) jelito grube Źródło: atlas Kamina Post udostępniony przez Katarzyna Piotrowska (@kasiagalinska)

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze artykuły