Zielona Góra. Robert Górski, lekarz pogotowia i radny pisze do urzędu. Chce 500+ za okres ciąży
We wtorek (2 lutego) do Urzędu Miejskiego w Zielonej Górze wpłynął wniosek. Robert Górski, lekarz z pogotowia ratunkowego i radny miejski, postuluje o wyrównanie świadczenia socjalnego 500+ za okres ciąży. Dlaczego? Bo wyrok TK z 22 października stwierdza, że zarodek jest dzieckiem.
- W związku z publikacją wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22.10.2020 r. (sygn. akt K 1/20), z którego wynika, że zarodek jest dzieckiem poczętym, zwracam się z prośbą o wyrównanie z programu "Rodzina 500+" za okres ciąży moich trojaczków poczętych 30.05.2016 r., a urodzonych 17.12.2016 r. - czytamy w dokumencie.
"Trochę happening"
Pan Robert zaznacza w rozmowie z portalem Interia.pl, że w pewnym zakresie podjęte krotki są happeningiem ze strony jego oraz żony. Jak tłumaczy, raczej nie liczy na wnikliwą analizę prawną ze strony urzędników, tym niemniej, gdyby do tego doszło, mogłoby okazać się, że faktycznie - rodzinie Górskich należy się wyrównanie.
"Kobiety mają rodzić, nie dyskutować i robić, co każą księża i politycy"
Lekarz i lokalny radny nie kryje oburzenia wyrokiem TK i opublikowaniem jego uzasadnienia. - To jest absurd, co się dzieje w naszym kraju. Ja tę politykę rządu odbieram w ten sposób, że kobiety mają rodzić dzieci, a czy będą zdrowe, czy chore, to nieważne. Mają nie dyskutować i robić to, co mówią im politycy i księża - ocenia. - Politycy ogarnięci fanatyzmem religijnym interesują się tym, co dzieje się od poczęcia do narodzin - dodaje.
Dramat w szpitalach, a przed nimi proliferzy
Pan Robert przywołuje ponadto historię z samych narodzin swoich dzieci. Jak przyznał, trojaczki są wcześniakami. Ich życie uratował śp. prof. Romuald Dębski, który był - jak mówi - atakowany przez zwolenników ruchu pro life. - Kiedy byliśmy w szpitalu w Warszawie, na wjeździe stała furgonetka środowisk antyaborcyjnych prezentująca zakrwawione płody z hasłem "Szpital Bielański - rzeźnia nr 2". Dla rodziców, którzy boją się o dalszy przebieg ciąży i jadą do takiej placówki po ratunek, jest to przerażające. Nikomu nie życzę znaleźć się w takiej sytuacji - opowiada. - Nauka i postęp medycyny przegrywają w Polsce z ideologią - podsumowuje lekarz.
Wniosek jest rozpatrywany
Ze słów rzeczniczki Urzędu Miejskiego w Zielonej Górze Moniki Zapotocznej, cytowanej przez portal interia.pl wynika, że wniosek jest rozpatrywany. Historia pomysłu Pana Roberta bardzo szybko obiegła internet i cieszy się sporym poparciem. Warto dodać, że wcześniej niemal identyczny wniosek złożył już w Gdyni poseł Lewicy Marek Rutka.
Radny Robert Górski został wybrany w 2018 r. i swój mandat pełni do 2023 r. Kandydował z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Janusz Kubicki-Bezpartyjni.