Decydowały minuty. Policjanci z Żagania uratowali życie 32-latka

i

Autor: Skitterphoto / CC0 / pixabay.com Decydowały minuty. Policjanci z Żagania uratowali życie 32-latka

Nie było chwili do stracenia

Decydowały minuty. Policjanci z Żagania uratowali życie 32-latka

2022-11-28 21:39

Młody mężczyzna postanowił targnąć się na swoje życie. Po otrzymaniu alarmującej informacji, na miejsce zgłoszenia natychmiast udali się policjanci, by ratować desperata. Mężczyzny jednak nie było w miejscu zgłoszenia. Liczyła się dosłownie każda minuta. Rozpoczęły się poszukiwania.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 26 listopada. W godzinach wieczornych policjanci z Żagania (woj. lubuskie) otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który ma myśli samobójcze, gdyż nie może poradzić sobie z problemami, które go spotkały.. Nie było chwili do stracenia. Na miejsce natychmiast wysłano patrol. St. sierż. Barbara Sysak i st. sierż. Damian Borowski. Tam jednak mężczyzny nie znaleziono.

Policjanci szybko ustalili kilka miejsc, w których może przebywać desperat i postanowili sprawdzić każdy trop. Ostatecznie potwierdzono, że znajduje się on w jednym z mieszkań w Żaganiu. Gdy przybyli na miejsce, zostali poinformowani, że 32-latek śpi w pokoju. Okazało się jednak, że drzwi są zamknięte, co wywołało zaniepokojenie mundurowych. Siłą otworzyli drzwi i weszli do środka.

Przeczucia policjantów okazały się słuszne. Mężczyzna znajdował się w sytuacji zagrażającej jego życiu. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. 32-latek w porę trafił do szpitala, gdzie zaopiekowali się nim lekarze.

 St. sierż. Barbara Sysak i st. sierż. Damian Borowski uratowali życie 32-latka

i

Autor: Lubuska Policja St. sierż. Barbara Sysak i st. sierż. Damian Borowski uratowali życie 32-latka

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów.

Jeżeli w twoim otoczeniu znajduje się osoba, której zachowanie może wskazywać na depresję lub myśli samobójcze, nie pozostawaj obojętny! Jeżeli odbierasz od kogoś z naszych bliskich lub znajomych niepokojące sygnały, również nie powinieneś zignorować żadnej informacji. Dla nas może to być błaha sprawa, dla kogoś niestety problem nie do pokonania. Takiej osobie należy pomóc, zgłaszając sytuację do instytucji pomocowych.

Gdzie można szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu: 121 212
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się mieć myśli samobójcze?
Po serii tragicznych samobójstw w Złotych Tarasach pojawiły się nowe zabezpieczenia

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki