Jakie umiejętności wpisać do swojego CV?

i

Autor: materiały prasowe Jakie umiejętności wpisać do swojego CV?

Jakie umiejętności wpisać do swojego CV?

2018-11-06 19:59

Nie tylko nasze doświadczenie, ale również posiadane umiejętności decydują o tym, czy potencjalny pracodawca będzie skłonny zatrudnić nas do pracy. Jakie umiejętności warto wpisać do swojego CV? Na co może zwrócić uwagę pracodawca?

Nie tylko nasze doświadczenie, ale również posiadane umiejętności decydują o tym, czy potencjalny pracodawca będzie skłonny zatrudnić nas do pracy. Jakie umiejętności warto wpisać do swojego CV? Na co może zwrócić uwagę pracodawca?

Zdolności niezbędne do pracy

Zanim wyślesz swoje dokumenty i zgłosisz się do procesu rekrutacji, zadbaj o dokładne zapoznanie się z ofertą pracy, na którą aplikujesz. Możesz porównać również kilka ogłoszeń, np. na Pracuj.pl, i sprawdzić najbardziej pożądane przez pracodawców zdolności. Zapoznaj się z umiejętnościami wymaganymi na danym stanowisku i zastanów się, które z nich możesz – zgodnie z prawdą – umieścić w swoim CV.

Umiejętności podstawowe

Jako podstawowe umiejętności można uznać m.in.:

  • obsługę komputera wraz z informacją o tym, jakie programy nie mają przed nami tajemnic,

  • otwartość na zmiany,

  • komunikatywność, która przyda Ci się w kontaktach z innymi pracownikami oraz klientami.

Umiejętności, którymi się wyróżnisz

Zdolności miękkie, czyli uniwersalne umiejętności pomagające odnaleźć się wśród nowych osób i warunków pracy, mogą wyróżnić Cię spośród innych kandydatów i rozbudzić zainteresowanie w potencjalnym pracodawcy. Obecnie nawet osoby bez dużego doświadczenia lub wymaganego stażu pracy znajdują zatrudnienie dzięki temu, że m.in. szybko i chętnie się uczą, potrafią efektywnie zarządzać czasem, są w stanie nawiązywać stałe relacje z partnerami biznesowymi i pozyskiwać nowych klientów.

Jak umiejętności miękkie mogą przydać się w pracy?

Zdolności miękkie są uniwersalne, przydadzą się w pracy na każdym stanowisku – niezależnie od tego, czy jesteś kasjerką/kasjerem w sklepie spożywczym, czy pełnisz funkcję starszego doradcy finansowego w dużym banku. Zapewniają one elastyczność i pozwalają na dostosowanie się do różnych warunków pracy, szybkie odnalezienie się w nowej czy nietypowej sytuacji oraz pomagają w zdobywaniu wiedzy niezbędnej do profesjonalnego wykonywania obowiązków.

Przykłady umiejętności miękkich:

  • łatwość w nawiązywaniu kontaktów,

  • zorientowanie na cel,

  • odporność na stres i umiejętność radzenia sobie z nim,

  • zarządzanie zespołem oraz współpraca z innymi ludźmi,

  • dobra organizacja czasu oraz pracy własnej,

  • elastyczność i zdolność do radzenia sobie w nowych sytuacjach,

  • umiejętność rozwiązywania konfliktów,

  • kreatywność, nieszablonowe podejście do wykonywania zadań,

  • punktualność oraz dyspozycyjność.

 

Co oprócz umiejętności?

W tej rubryce możesz przedstawić również w skrócie ukończone przez Ciebie kursy oraz szkolenia. Nie zapomnij o certyfikatach oraz dodatkowych uprawnieniach, które mogą przydać Ci się na stanowisku, o które się ubiegasz. Istotna jest również informacja o językach obcych, którymi się posługujesz.

Artykuł sponsorowany

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki