Najrzadsze zawody w Polsce

i

Autor: mat. prasowe Najrzadsze zawody w Polsce

Najrzadsze zawody w Polsce

2019-03-04 8:25

W polskim społeczeństwie znanych jest wiele zawodów. Wśród popularnych ścieżek zawodowych można wymienić między innymi: adwokata, handlowca, lekarza, farmaceutę, nauczyciela czy pracownika biurowego. Jednak istnieją mniej znane, nierzadko bardzo specyficzne zawody, o których mało kto słyszy.

Rynek pracy

Rynek pracy uzależniony jest od wielu czynników, a jednym z głównych wydaje się być specyfika licznych przedsiębiorstw. To one bardzo często określają jakich poszukują pracowników technicznych czy specjalistów. Wśród najrzadszych zawodów można wymienić między innymi:

  • pomocnika kalibracji jelit naturalnych,
  • wróżkę,
  • żałobnika,
  • specjalistę od makijażu pośmiertnego,
  • Maitre d’ hotel,
  • groomera,
  • traktorzystę,
  • perfuzjonistę.

Wróżka

Dla wielu z nas nie jest to zawód, jednak ostatnio stale rośnie zainteresowanie i zapotrzebowanie na usługi wróżek i wróżbitów. Jednak często ciekawość poznania przyszłości lub wróżki sprawia, że udajemy się do gabinetu, gdzie stawia się karty tarota. Pośród licznych zadań takiego pracownika można również wymienić udzielanie porad za pośrednictwem telefonu. Kandydat, który chciałby podjąć pracę w tym zawodzie musi posiadać wiedzę z zakresu ezoteryki.

Jakie zawody występują w Polsce najrzadziej?

i

Autor: mat. prasowe Jakie zawody występują w Polsce najrzadziej?

Perfuzjonista

Jest to zawód niezbędny i funkcjonujący w służbie zdrowia. Perfuzjonista obsługuje maszynę zwaną „płuco – sercem”, która jest kluczowym elementem operacji kardiologicznych. Dodatkowo urządzenie to wykorzystuje się do stopniowego ogrzania wyziębionego organizmu, jak również chcąc odciążyć osłabione serce w wyniku choroby. Największe doświadczenie pracownik ten zdobywa w trakcie pracy ze starszym kolegą oraz odbywając kurs dedykowany perfuzjonistom, który kończy się uzyskaniem tytułu perfuzjonisty.

Maitre d’ hotel

To obco brzmiące wyrażenie z języka francuskiego oznacza pracownika na stanowisku szefa służby hotelowej lub restauracyjnej. Praca jako Maitre d’ hotel obejmuje swoimi obowiązkami głównie witanie gości, udzielanie niezbędnych informacji klientom oraz wskazywanie wybranego stolika w restauracji. Jest to bardzo reprezentatywny zawód, dlatego osoba chcąca pracować jako Maitre d’ hotel musi charakteryzować się wysoką kulturą, taktem, kreatywnością, ale i empatią.

Oferty zatrudnienia obejmujące te najrzadsze zawody, jak i te powszechnie znane można wyszukać na stronie Pracuj.pl. W treści ogłoszenia o pracę można znaleźć kluczowe wymagania stawiane przed przyszłym pracownikiem dotyczące wykształcenia oraz preferowanych umiejętności, ale również informację o wymiarze pracy czy wynagrodzeniu.

Artykuł sponsorowany

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki