Prawnicy – członkowie stowarzyszenia doradzają osobom, których nie stać na pomoc prawną. Udzielają informacji czy przekierowują do odpowiednich instytucji.
- Główną naszą działalnością jest udzielanie bezpłatnych porad, od 14 lat prowadzimy w Zielonej Górze Biuro Porad Obywatelskich. Rozpoczynaliśmy od sześciuset porad rocznie, później ta liczba bardzo mocno wzrastała i zaczęło się do nas zgłaszać coraz więcej osób – mówi w rozmowie z Radiem ESKA Anna Kurp z Civis Sum.
Biuro Porad Obywatelskich udziela porad m.in. z zakresu spraw rodzinnych, mieszkaniowych, spadków, finansów i świadczeń socjalnych. Do pomocy prawnej kwalifikują się przede wszystkim osoby do 26 i powyżej 65 roku życia.
- Doradzaliśmy na początku w takich bardzo, bardzo błahych sprawach, no ale potem coraz więcej osób zaczęło się do nas zgłaszać z coraz trudniejszymi sprawami. Zaczęliśmy się w pewnym momencie mocno profesjonalizować i zatrudniać prawników, profesjonalnych doradców – mówi Anna Kurp.
Porady są udzielane między innymi w Biurze Porad Obywatelskich w Zielonej Górze, które mieści się przy al. Niepodległości 7a/2.